Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza kadimî giriş yapan ve izleme eden biriyseniz, örneğin 2 sıra önce baktığınızda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın elden çkızılındığını belirleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çkızılındı demeden önce son bir arama bile arkadaş, kardeş evet da hesabı izleme eden yakınlarımızdan arama esenlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere izleme etmiş olduğu kişsonra gözden geçirmesini, anormal bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat genellikle kullanıcı adınızı bileğkonutirmektedir, saldırganların sizin hesabınız derunin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çkızılışın.
Instagram Hesabı Nasıl Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çkızılındı ise bunun kellelıca sebepleri şunlardır:

E-eğik adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz naylon e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran naylon maillerdir. Dikkatli bakıldığında web adres kısmının instagram.com evet da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde dünya alan linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çkızılınabilir.
Izlemçi arttırmak derunin kullanılan web siteleri evet da hareketli uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar genellikle Instagram kontaksı istediği derunin şifrenizi kızılırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir nüfus şifrenizi çgirmek derunin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çkızılınan bir müşterimize saldırgan “DM” ile ulaşıp, izlemeçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun derunin bile şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişelleme farklı metotlarla kandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişsonra “hesabın tehlikede” “izlemeçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çkızılınan Instagram Hesabı Nasıl Gelişememiş Karşıır?
Instagram hesabı çkızılınan evet da hacklenen zevat derunin ne günah ki çok zait muamele bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok zait koltuk sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çkızılındı” diyerek haddizatında değişik kişilerin hesabını çalmaya çkızılışan kişilerin olması.

1.Seçenek: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama kontaksı almaya çkızılışın. Eğer şifre sıfırlama kontaksı gelirse derhal şifreyi bileğkonutirin ve takkadak ardından “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deney ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Seçenek: Instagram hesabınız çkızılındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram tahmin şifreniz bileğkonutiğinde yahut kullanıcı adınız bileğkonutiğinde elektronik posta hesabınıza başkalık bildirimi kızılırsınız. Instagram hesabını çalan saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı doğrusu bileğkonutirirler. Instagram tarafından geldiğine emin evetğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğkonutirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğkonutiren sen bileğilsen, hesabını güvene kızıl” evet da bazen “bileğkonuikliği anlayışsız kızıl” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında rağmenıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız yalnız genellikle saldırganlar elektronik posta adresini bileğkonutirdiği derunin sizde bu ekran çıkmaz ve direk olarak “güvenlik kodu kızıl” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir