Gezegenlerin Etkileri Nelerdir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve vesair gök cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyen bir gök fen dalıdır. Bu fen dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanların evetşamlarına cihet veren bir antraktç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çallıkışmalarında, çeşitli gök cisimlerinin insanların yabanlık özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar ekseri Burç Yorumları adı altında örgülır.

  • Astrologlar, doğum tarihleri, doğum saatleri ve doğum yerleri üzere kişisel bilgileri kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında çın adımları atmaları bâtınin tavsiyelerde bulunur ve şekil gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri ortada, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini özümleme eden ritüel burçları ve doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak makam allıkır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Veladet hariktalrında farklı alanları özümleme eden evlerdir.
Ayın Burçları Ayın yıl içinde ne burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan halka şeklinde bir gök haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne denli insanların hayatlarına cihet veren bir disiplindir. Bugün üstelik insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine eke dikkat göstermektedirler. Bununla yan yana astrolojinin uygulanması ve tasarrufı dair belli başlı görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri namına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, ekseri doğum haritası yorumlamak, yabanlık analizi gerçekleştirmek, aşk ve bağ astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, sıhhat astrolojisi üzere konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin meslekındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne denli başarılı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Veladet haritası yorumlamak, astrologların en omurga görevlerinden biridir. Kişinin doğum geçmişine, saatine ve namına bakarak hazırlanan doğum haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları versiyon ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin kesinlikle bir ileri tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan üzere başarılı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı olduğunun altını özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji hakkında elan aşkın bilgi sahibi sürdürmek istiyorsanız, birşu denli terimle alınlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin bâtınin Astroloji Terminolojisi’ni ayyaşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve doğum haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi bâtınin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan şans grupları olarak görülür. Burçlar, bir doğum geçmişine bakarak belirlenir ve birşu denli kişiye bakarak yabanlık ve gelecekteki vakalar hakkında bilgi verebilir.

  2. Arslan Burcu: çoklukla 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri ortada doğanlamış olur bâtınin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöerkek ve özgüvenli yabanlık özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay Burcu: Veladet haritasında Ay’ın başüstüneğu burçdolaşma. Ay ıtır, bir kişinin hissî yönden elbette hissettiğine, hassasiyetine ve dem aldığı üzere evetşama şekline nişanlık paha.

Burç yorumlaması hakkında çok aşkın bilgi sahibi sürdürmek bâtınin, astroloji terminolojisine aşina sürdürmek önemlidir.

Fehva Mazmunı
Veladet haritası Bir kişinin doğum çabucak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Veladet çabucak yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini söyleyiş etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi hakkında bilgi verir.
Natal harita Veladet anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin meslekındaki vakalar ve yabanlık özellikleri ile alakadar ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde eylem ederken bir başka gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin meslekındaki etkilere nişanlık edebilir.
Retrolar Bir gezegenin cihetünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değalışverişimlere nişanlık edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak beş altı çaba gerektirse de, çın bir şekilde kullanıldığında, yabanlık analizi, ileri tahmini ve elan sağlam çok konu hakkında bilgi verme dair epey değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir